1000

Lille - Lens: Dvojitá šance remíza

29.03.2024 21:00,
pic

Sedmadvacáté kolo Ligue 1 je po poslední reprezentační přestávce před červnovým Mistrovstvím Evropy v Německu orámované dvěma velkými šlágry. Ten první se uskuteční na severu Francie, kde uvidíme tradiční „Derby du Nord“ (v překladu Derby o sever) mezi Lille a Lens. První letošní vzájemné utkání skončilo nerozhodně 1:1. Který z týmů bude tentokrát šťastnější a přiblíží se vytouženým místům znamenající účast v Lize mistrů?

Lille se před dvěma týdny představilo na hřišti druhého Brestu, kde sehrálo velmi dobrý zápas. Řadu vypracovaných vyložených šancí však svěřenci trenéra Paula Fonsecy přetavili pouze v jedinou branku, kterou dal nikdo jiný než Jonathan David, pro něhož se jednalo už o osmdesátý soutěžní gól v červenobílých barvách severofrancouzského klubu. Deset minut před koncem však Lille inkasovalo a už posedmé letos odjelo z venkovního utkání pouze s bodem po remíze 1:1. V pátek se „Dogy“ vrací do svého velmi oblíbeného domácího prostředí, kde prohrály naposledy na konci září a od té doby tu ve třinácti soutěžních zápasech napříč všemi soutěžemi nenašly přemožitele (9-4-0), přičemž zde v osmi případech za tu dobu udržely čisté konto!

Poté, co doma Lens porazilp v důležitém utkání 1:0 Brest, další domácí duel jen o týden později nezvládlo, když podlehlo výsledkově trápícímu se Nice 1:3. „Sang et Or“ v utkání potopily tristní individuální chyby jednotlivých hráčů, které při inkasovaných brankách natropili hráči z defenzivy (Medina, Mendy a Khusanov), což rozhodlo nejen o zmiňované porážce, ale také o poklesu na šesté místo, kam Lens šlape na paty Marseille, Rennes a Remeš. Mužstvo kouče Francka Haiseho tak rozhodně cesta na hřiště hodně nepříjemně hrajícího regionálního rivala nepřichází vhod, zejména pak z pohledu posledních deseti vzájemných klání hraných v Lille, v nichž Lens hned osmkrát prohrálo (1-1-8).

💰 Na co vsadit?

Lille je vzhledem k posledním výsledkům a velmi dobré domácí bilanci považováno za oprávněného favorita. Zápasy bezprostředně po reprezentační přestávce, kdy týmy z velké části nebyly pospolu však bývají v mnoha směrech ošemetné, a proto zvolím sázku na remízu o poločase nebo na konci utkání. Dva poslední vzájemné duely hrané v minulém kalendářním roce skončily 1:1 a takový výsledek by nepřekvapil ani v páteční předehrávce. Dost pravděpodobný je pak také scénář, že nerozhodný stav o poločase domácí fotbalisté zlomí po změně stran ve svůj prospěch.